Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Sprawiedliwość czy samosąd?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(Wyjścia 23:2) 2 Nie wolno ci iść za tłumem w złych celach, nie wolno ci też tak składać świadectwa w spornej sprawie, by pójść za tłumem i wypaczyć sprawiedliwość(...)

     Na temacie leczenia małych dzieci i troski o nie o nie wiele osób chce zabłysnąć swoją wrażliwością na krzywdę. Ale co oni na codzień robią w tej sprawie? Zdecydowana większośc nic szczególnego. Ci co naprawdę poświęcają się dla innych ludzi najczęściej nie obnosza się z tym. Są poprostu i robią co uważają za słuszne. Nie potrzebują błysku fleszy. 

Ci skromni postępują jak ponizej:

(Mateusza 6:1-4) (...)Pilnie zważajcie, żebyście nie przejawiali swej prawości przed ludźmi po to, by was oglądali; w przeciwnym razie nie będziecie mieć nagrody u Ojca, który jest w niebiosach. 2 Kiedy więc dajesz dary miłosierdzia, nie dmij przed sobą w trąbę, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, żeby ludzie ich wychwalali. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 3 Ale gdy ty dajesz dary miłosierdzia, niech nie wie twa lewica, co czyni twa prawica, 4 żeby twe dary miłosierdzia pozostały w ukryciu; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w ukryciu.

Najczęściej powodem troski o "małe bezbronne dzieci" jest oglądalność i sprzedaż reklam w przypadku mediów, a w przypadku poltyków chęć zbicia kapitału politycznego.

Opisano taką postać również w Ewangeliach :

(Jana 12:1-8) (...)na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie był Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. 2 Toteż wydali tam dla niego wieczerzę i Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z tych, którzy półleżeli z nim przy stole. 3 Maria zaś wzięła funt wonnego olejku, prawdziwego nardu, bardzo drogiego, i natarła stopy Jezusa, i wytarła jego stopy swymi włosami. Dom napełnił się zapachem wonnego olejku. 4 Ale Judasz Iskariot, jeden z jego uczniów, który miał go zdradzić, powiedział: 5 „Czemuż nie sprzedano tego wonnego olejku za trzysta denarów i nie dano biednym?” 6 Rzekł to jednak nie dlatego, że się troszczył o biednych, lecz dlatego, że był złodziejem, a miał szkatułkę i podbierał pieniądze, które do niej wkładano. 7 Jezus więc rzekł: „Zostaw ją, żeby mogła postąpić według tego obyczaju z uwagi na dzień mego pogrzebu. 8 Bo biednych zawsze macie u siebie, ale mnie nie zawsze będziecie mieli”.

Jak widać z powyzszego opisu " troska" Judasza miała swoje uzasadnienie.

Wiele osób ulega medialnej nagonce na wszelkej maści zboczenia a na szczególnym miejscu stoi pedofilia.

Karnista profesor Monika Płatek z UW gdy stanęła po stronie obowiązującego prawa i jego przestrzegania dostała listy z pogrózkami. W jednym napisano do niej: Żeby cię  zaje...li, zgwałcili i zamordowali ciebie  Płatek, twoje dzieci i wnuki. W programie "Uwaga",  M. Płatek powiedziała, ze minister sprawiedliwości stoi przed kamerami i wymienia z imienia i nazwiska personalia dwóch skazanych, którzy odbyli karę 25 lat za pedoilię i zabójstwo.  To jaki jest to przykład?

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego skąd pochodzi Mariusz T. wyszli z transparentami na ulicę domagając się śmierci dla osoby, która odbyła cała karę. Co kryje się za żądaniem krwi dla zabójcy i gwałciciela ? Chęć sprawiedliwośći ?  W ludziach siedzi wiele mrocznych żądz i emocji, które na co dzień są głęboko ukryte. Ludzie pragną bezkarnie i z poparciem tłumu dokonywac aktów samosądu i własnej sprawiedliwości.  Chcą dać upust pragnieniom by mordować, gwałcić i tłuc bezkarnie innych ludzi.

Czym wtedy będą się ich czyny różniły  od czynów skazanych dewiantów ?

Jest  to również wyjaśnienie dlaczego nietrudno było znaleźć chętnych do mordowania napiętnowanych Żydów w hitlerowskich Niemczech. Wydawałoby się, że jest to trudne do pogodzenia - inteligencje, dobre wyksztształcenie i pochodzenie Niemców z bezlitosnymi metodycznym mordowaniem grup społecznech zamieszkujących ten sam kraj - Żydów ,Romów, komunistów, Świadków Jehowy i przeciwników politycznych.

Pani Płatek postawiła jeszcze inne pytania? Co przez czas od zawieszenia wykonania kary śmierci do dziś czyli przez ponad 20 lat zrobili posłowie dla rodzin ofiar ? NIC!

Politycy uchwali za to prawo, które pozwala komuś kto będzie chciał nam dopiec zamknąć nas bez wyroku pod zarzutem zagrożenia dla otoczenia na długie lata. Można powiedzieć, ze dzieki zastraszeniu i histerii medialnej ludzie z chęcia zakceptowali przepisy pozwalajacę na ograniczenie ich własnej wolności pod byle pozorem.

Przestępstwa na tle seksualnym dokonywane na dzieciach i nieletnich pełnia jeszcze rolę zasłony dla własnej niegodziwości i podłych czynów. Wiele osób stosują takie czyny jako środek znieczulający na własne sumienie. Pocieszają się, ze ich własne czyny są nic nieznaczące w porównaniu z przestepstwami na dzieciach. Niejako mówią sobie i otoczeniu: "Są jeszcze gorsi ode mnie więc odczepcie się".

   

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej