Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Jak zaczarować twój umysł?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostrzeżony i przygotowany osobnik jest bardzo trudny do zaskoczenia i zmanipulowania. Trzeba go zneutralizować.

Swojego czasu w w PRL-u przywódcy państw czy ambasadorzy z okazji np. dnia niepodległosći wygłaszali kilkunastominutowe przemówienia. Były one nudne jak flaki z olejem i mało kto chciał tego słuchać. Wpatrywanie sie w tyrady polityków czy politruków włączają nasz umysł w stan podwyzszonej gotowości więc ciężko jest cos zaimplementować ostrzeżonemu przez włany umysł widzowi.

Trzeba było uzyskać dwie podstawowe sprawy:

1) Uwagę i zaangażowanie EMOCJONALNE widza;

2) Wyłączyć system obronny umysłu;

Jak uzyskano te dwie sprawy ?

Za pomoca debaty lub rozmowy telewizyjnej. W studio siada jeden lub więcej gości. Jeden prowadzący.

Zadanie prowadzącego jest przekazanie treśći w postaci pytań, pytań retorycznych i wyćwiczonego zdziwienia. W odpowiedni sposób stawia pytania aby dykusja toczyła się w z góry zaplanowanym kierunku i poruszyła porzadane tematy. Informacje żądane są powtarzane z dużym naciskiem.

Goście odpowiadaja na stawiane pytania co stawia ich z góry na przegranej pozycji. Gdy odpowiadają w nieporzadany sposób, myśl jest przekierowana na inny tor lub przerywana. Gdy gość odpowiada w sposób nieoczekiwany inny od oczekiwanego jest mu przerywane lub jest to przykrywane inną myślą.

Bardzo dobrze gdy goście się spierają ze soba lub jeden z nich jest dość kontrowersyjny w swoich poglądach. Gosci dobiera się najcześciej na zasadzie oponentów.

W ten prosty i arcyskuteczny sposób widz bierze strone któregoś z gości bowiem zawsze znajdzie sie coś z czym widz się identyfikuje. prowadzacy swoimi bądź ustami gości przekazuje założone treści do świadomości widza. 

I w taki sposób uwaga widza przykuta jest poprzez dynamiczna rozmowę a często kłotnie . Widz angażuje się popierając jakieś treści, które patają na wizji. Zaangażowanie emocjonalne wyłącza system obronny na manipulacje.

Niektórzy z bardziej wprawnych gości widzać o tych mechanizmach kontynuuja swoją wypowiedź bez względu o co pyta prowadzacy. Inni jak Piotr Tymochowicz zgadzają się z "oponentem" co pozwala mu na lepsza kontrolę. Sztandarowymi manipulatorami sa dziennikarze TVN i Piotr Kraśko z TVP.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej